ساعت کاری : شنبه تا پنجشنبه 9:00 - 21:00
ایمیل info@bimesarayenovin.ir تماس 16-34454802-026 تلفن همراه 09357430502

بیمه آتش سوزی

بیمه آتش سوزی چيست؟
آیا تابحال فکر کردید دارایی های شما مانند خانه، مغازه، کارگاه، کارخانه و … اگر روزی دچار حادثه شوند، چطور میخواهید سرمایه خود را بازیابی کنید؟

شاید فکر می کنید که همه جوانب و موارد ایمنی را رعایت کرده اید. اما در مقابل خطرات و بلایای طبیعی مثل سیل و زلزله چه خواهید کرد؟

اصلاً همه اینها به کنار، اگر روزی همسایه مجاور شما دچار آتش سوزی شد و این آتش سوزی به محل شما سرایت کرد، آن وقت رعایت موارد ایمنی توسط شما کاری نخواهد کرد.

پس در کنار همه این موارد باید فکری به حال بازیافت سرمایه خود پس از وقوع خسارت باشیم.

… و اما راه حل

شرکت بیمه سامان با ارائه بیمه آتش سوزی برای منازل مسکونی، اماکن تجاری، بازرگانی، اداری و صنعتی می تواند تمامی این خطرات را پوشش دهد.

خطرات اصلی بیمه آتش سوزی

خطرات اصلی که همواره در بیمه نامه های آتش سوزی وجود دارند عبارتند از:

آتش سوزی، صاعقه و انفجار

خطرات اضافی بیمه آتش سوزی

شما می توانید با پرداخت حق بیمه بیشتر مواردی زیر را هم به بیمه نامه آتش سوزی خود اضافه کنید:

۱- زلزله و آتشفشان (Earthquake): این پوشش خساراتی را که مستقیماً توسط زلزله و یا آتشفشان و آتش سوزی ناشی از زلزله و آتشفشان ایجاد شده باشند را در بر می گیرد.
۲- سیل (Flood): سیل هایی که به علت طغیان آب رودخانه ها، شکستن سد ها و بارش برف و باران ایجاد می شوند.
۳- سقوط هواپیما (Air Crash Damage): خسارت هایی که ناشی از سقوط هواپیما و یا هلیکوپتر و اشیاء آن ها (به جز جنگ افزار ها و بمبها) باشند.
۴- سرقت با شکست حرز (Burglary): در این مورد فقدان یا خرابی ناشی از دزدی با شرط شکست حرز را پوشش می دهد.
۵- ضایعات ناشی از آب و برف و باران و ترکیدگی لوله های آب ( Damage By Water )
۶- شکست شیشه: خسارت هایی که بر اثر عوامل خارجی به شیشه وارد می شود.
۷- طوفان، تند باد و گردباد (Storm)

سوالات متداول بیمه آتش سوزی

آیا امکان خرید بیمه زلزله یا بیمه سیل به تنهایی هست؟

خیر. بیمه آتش سوزی با سه پوشش اصلی آتش سوزی و صاعقه و انفجار به صورت پایه و در کنار آن پوشش هایی نظیر سیل، زلزله و آتشفشان، طوفان و و تندباد، ترکیدگی لوله های آب، و … قابل صدور است.

آیا امکان خرید بیمه کوتاه مدت آتش سوزی وجود دارد؟

بله، شما می توانید بیمه آتش سوزی را برای مدت کمتر از یک سال خریداری کنید.

آیا برای خرید بیمه آتش سوزی نیاز به بازدید از محل مورد بیمه هست؟

در برخی موارد مثل بیمه آتش سوزی انبار، یا بیمه آتش سوزی کارخانه و کارگاه تولیدی، حتماً نیاز به بازدید هست. اما شرکت بیمه سامان در برخی دیگر از موارد مثل بیمه آتش سوزی منزل مسکونی این امکان را فراهم کرده است که بدون بازدید بتوان بیمه نامه را صادر کرد.

آیا حتماً باید لیست اثاثیه یا موجودی را به شرکت بیمه سامان ارائه دهم؟

در این زمینه الزامی وجود ندارد. اما اگر لیست تفکیکی اثاثیه را ارائه ندهید، ملاک محاسبه میزان خسارت در زمان حادثه، کارشناس بیمه سامان خواهد بود.

نحوه خرید بیمه آتش سوزی:

مرحله اول برای خرید بهترین بیمه نامه آتش سوزی محاسبه سرمایه تحت پوشش بیمه است که شامل ارزش بنای ساختمان، تأسیسات، موجودی اثاثیه و لوازم موجود در محل، ماشین آلات و … می باشد که جهت محاسبه آن می توانید از کارشناسان ما نیز مشاوره بگیرید.

هنگام خرید بیمه نامه و محاسبه ارزش سرمایه دقت کنید، چراکه مطابق ماده ۱۰ قانون بیمه اگر مالی به کمتر از ارزش واقعی بیمه شده باشد، پس از وقوع خسارت، بیمه گر فقط به تناسب سرمایه بیمه شده به ارزش واقعی مال خسارت را پرداخت خواهد کرد.

دریافت خسارت بیمه آتش سوزی سامان

جهت دریافت خسارت بیمه نامه آتش سوزی شناخت و رعایت نکات زیر الزامی است.

۱- حداکثر ۵ روز پس از وقوع حادثه، می بایست کتباً شرح حادثه به همراه لیست اقلام خسارت دیده را به شرکت بیمه سامان اعلام نمائید.
۲- در صورتی که حادثه مقصر دارد و یا اینکه آتش سوزی از مکانی دیگر به محل شما منتقل شده و باعث بروز خسارت گردیده، از مصالحه و یا اعلام رضایت کتبی در مقابل مقصر حادثه خودداری نمائید.
۳- تمامی مدارک مانند گزارش پلیس، آتش نشانی، اورژانس و یا مدارک شناسایی و لیست اقلام خسارت دیده و یا موجودی خود را حفظ کرده تا در روند پرداخت خسارت خللی ایجاد نشود.
۴- تا زمان بازدید کارشناس بیمه سامان و یا اعلام موافقت کتبی این شرکت، به هیچ یک از اقلام خسارت دیده دست نزنید و در صورت امکان از ورود افراد غیر مسئول به مکان وقوع حادثه جلوگیری نمائید.
۵- حفظ خونسردی در زمان وقوع حادثه و تماس با آتش نشانی، پلیس و اورژانس، استفاده صحیح و به موقع از لوازم اطفاء حریق، بستن شیر ورودی گاز به محل، خروج تمام حاضرین در محل در اسرع وقت را فراموش نکنید.

پاسخ بدهید